Ostrov Maurícius, je tropický ostrov na východním pobřeží Afriky, s rozlohou cca 1800 km². Oficiálním jazykem je angličtina, domluvíte se ale i francouzštinou. Při cestě na Maurícius nepotřebujete žádné speciální očkování. Pro cestující z EÚ nejsou potřebné víza, ale potřebujete pas, platný minimálně 6 měsíců po dni návratu a zpáteční letenku. Na Mauríciu je časový posun, a to o 2 hodiny více v letních měsících, a nebo o 3 hodiny více v zimě.

 

Místo lovu: Jižní pobřeží ostrova Maurícius – oblast Bel Ombre. Náš partner disponuje třemi revíry s výměrami 3000, 6000 a 2000 hektarů. Hlavní revír, kde lovíme nejvíce jelenů, se nachází jen 10 minut jízdy od hotelu, kde budete ubytovaní. Terén revíru je hornatý, zpřístupněný horskými cestami a celý oplocený.  Loví se zde nejvíce čekanou, většinou od oběda do večera. Ráno se moc neloví.

 

Sezóna lovu: od 1. června  až do 30. listopadu. V červnu jsou jeleni v lýčí, koncem června vytloukají, a v prosinci koncem roku už jeleni shazují paroží. Říje probíhá od července do srpna. Lov divočáků a drobné zvěře je možný celoročně. Možné jsou i společné lovy (ceník a termíny po dohodě – orientačně 450 – 650 € / den ). Výhodou červnových lovů je nepoškozená trofej ze soubojů v říji a paroží s nádhernými perlami.

 

Nejlepší sezóna pro lov: od 1. června do 30. října. Top sezóna na rekordní trofeje je od cca 15. června do cca 15. srpna – říje. Možnost i konkrétních termínů dle Vašich požadavků  po vzájmené konzultaci.

 

Nejlepší sezóna pro kombinaci lov + dovolená:od 15. srpna do 30. listopadu.

 

Počasí a podnebí: Jedná se o ostrov v teplém Indickém oceánu. Není to tropický ostrov, teploty jen málokdy převyšují 30 stupňů. Nejteplejší  počasí je na pobřeží, hlavně v čase od ledna do dubna (v tomto období, ale jeleni nemají paroží a je období cyklónů), období od černa do srpna, je nejchladnější a nejsušší, ale nejvhodnější na lov. Červen, července a srpen je období „maurícijské  zimy“, a pravděpodobnost srážek je nejnižší z celého roku. Denní teploty vzduchu jsou cca 24°C, noční cca 16°C. Teplota vody se pohybuje v rozmezí od 22°C (červenec – srpen) do 27 °C (leden – únor). Nejvyšší teploty v průběhu roku jsou v rozsahu od 24° (zima) do 31 °C (léto). V měsících prosinec a leden je zřídka registrovaný výskyt cyklónů, proto už toto období nedoporučujeme jako nejvhodnejší období, ale v prosinci je lov možný bez výraznějšího rizika s ohledem na počasí.

 

Zdraví, očkovaní, bezpečnost:
Na Mauríciu se běžně nevyskytují tropické choroby a očkovaní proto není potřebné. Najdete zde dobré vybavené soukromé kliniky a množství veřejných zdravotních středisek. Maurícius nadále zůstane pro turisty jedním z nejbezpečnějších destinácí na světě, bez výskytu malárie, a je zde velmi nízká kriminalita.

 

Vaše vybavení:  Vzhledem k velmi příjemnému klimatu doporučujeme lehké lovecké oblečení, plus klasické oděvy jako na přímořskou dovolenou, dlouhé nohavice na večer. V horkých dnech nezapomeňte na pokrývku hlavy (klobouk na lov, kšiltovka k moři, zejména v poledním čase (hrozí úpal). Na lov  si vezměte loveckou obuv na chození v přírodě s pružnou podrážkou (ne tvrdou horolezeckou). V zimních měsích (červen až září) je dobré mít lehký svetr, bundu a dlouhé nohavice, protože ráno na lovu a večer už bývá chladněji.

lov

napište nám